O edukacji subiektywnie

Szkoła przygotowuje dzieci do życia w świecie, który nie istnieje. Autor: Albert Camus

Pracowity dzień

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od jesiennego spaceru. Potem Mat bawił się z godzinę klockami lego, które uwielbia,  a ja ogarniałam chałupę.

Po zabawie i drugim śniadaniu usiedliśmy do zajęć. Przerobiliśmy dwie lekcje gramatyki, częściowo z ćwiczeń, częściowo w zabawie z zadaniami wymyślonymi przez nas. Po przerobieniu gramatyki Mati usiadł i napisał recenzję gry, w którą ostatnio lubi grać. A pod wieczór lepił z gliny krainę wymyśloną przez siebie.

Po zrobieniu swojej pracy pomógł mi przy przygotowywaniu nowych materiałów, czyli laminowanie, wycinanie, itp. W międzyczasie wrzuciłam angielski oraz przypominaliśmy sobie to, cośmy się nauczyli w październiku z przyrody.

Na koniec przed pójściem spać udało nam się odpalić płytę z podręcznika do polskiego. Popracował chwilę przy temacie związanym z pisaniem informacji.  Program się spodobał. 🙂

Teraz pewnie śpiący mózg intensywnie pracuje układając  to wszystko w odpowiednie szufladki  😉

 ***

Wreszcie zauważam jakąś iskierkę chęci do pracy. Sam zaczyna siadać do pisania dłuższych wypowiedzi, choć tego wcześniej nie lubił. Właściwie lubił opowiadać dużo zanim poszedł do szkoły. Potem klapka padła. Teraz znów widzę, że coś w nim się otwiera.

Poza tym ma czas na to co lubił zawsze, choć gdy chodził do szkoły, nie miał czasu na to. Prace manualne. Malowanie, lepienie,  to szczególnie. Staramy się wykorzystywać możliwości nie tylko dla samej plastyki.

Advertisements

2 comments on “Pracowity dzień

 1. Karolina
  5 Listopad 2014

  Cieszy udany dzień i chęć do pracy:-)
  A co laminowaliście?

  • all4your.child
   5 Listopad 2014

   Pomoce do angielskiego, matematyki i polskiego, plakaty które młody zrobił i parę innych rzeczy, które chcielibyśmy by były trwalsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 4 Listopad 2014 by in aktualności and tagged , .
%d bloggers like this: