O edukacji subiektywnie

Szkoła przygotowuje dzieci do życia w świecie, który nie istnieje. Autor: Albert Camus

prawie koniec praktyk

Powoli kończę praktyki.

Uważam, że to nie zmarnowany czas. Wiele się nauczyłam, dużo przychodzi z nich wniosków, np. co powinnam mieć na pewno w domu, by się dobrze przygotować do zajęć, jako nauczyciel.

Mam dobrego nauczyciela – takiego, z którego mogę naprawdę brać przykład. Choć czasem mówi, że już są momenty, że się nie chce, to jednak bardzo wiele robi. Bardzo dużo wymaga przede wszystkim od siebie. Nie jestem niestety tak stanowcza w stosunku do siebie i tak zorganizowana jak Ona, i Ją podziwiam. Dzięki Niej stwierdzam, że powinnam nad sobą jeszcze popracować.

Myślę jak nie popełniać błędów, które popełniłam, co można by było zrobić lepiej, obserwuję dzieci, co można z nimi zrobić, a co się nie uda.

Zwykle mam wiele pomysłów, ale powoli zaczynam je redukować, ustawiać do możliwości maluchów. Zaczynam dostrzegać OGROMNĄ   różnicę w pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych i próbuję się dostosować do różnych dzieci, bo są w jednej grupie dzieci o zróżnicowanych potrzebach i możliwościach.

Jednocześnie, obserwuję pracę nauczycieli i przyznam, że przeraża mnie ta papierologia, która na mnie czeka, jeśli znajdę pracę w przedszkolu publicznym.

Poza tym mam nadzieję, że uda mi się tak urozmaicać czas dzieciom i sobie, że nie złapie mnie znudzenie zawodem, które pojawia się, ponieważ jak niektórzy twierdzą, co roku jest to samo, po pewnym czasie zna się na pamięć rozkład wszystkich imprez, które są po kolei i takie same, zajęcia też prowadzi się co roku podobnie, tematy są takie same, itd.

Ważne jest chyba pragnienie własnego rozwoju, nie olewanie sobie sprawy w krytycznych momentach i chęć dania z siebie czegoś dzieciom, bo mają prawo by traktować je serio.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 9 listopada 2012 by in myśli and tagged , , .
Follow O edukacji subiektywnie on WordPress.com
Pisanie artykułów i teksty SEO na zamówienie
FreeWebstore
zBLOGowani.pl

Blog Stats

  • 40,690 hits

POLECAM KSIĄŻKI

Z CIENIA. POWIEŚĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

BEZ RĄK, BEZ NÓG, BEZ OGRANICZEŃ!

%d blogerów lubi to: